Strażnicy wagi – Kalkulator BMI

Określenie „strażnicy wagi” używane jest w szerokim kontekście i wielu znaczeniach, w tym jako nazwa ruchu promującego zdrowe żywienie a także jako nazwa diety odchudzającej promowanej przez ten ruch.

W tym wypadku mowa będzie jednak o strażnikach wagi, jako osobach wspierających i pomagających przejść przez odchudzanie. Gubienie zbędnych kilogramów jest procesem długotrwałym i wymagającym wiele samozaparcia. Trudno osiągnąć jakieś zadowalające efekty, kiedy podczas stosowania warzywnej diety rodzina zajada się ciastem domowej roboty, albo mąż delektuje się piwem.

Proces odchudzania wymaga wsparcia ze strony osób trzecich, z jednej strony rozumiejących sam proces, gdyż również przez to przechodziły, a z drugiej stanowiących prywatnego spowiednika, terapeutę i telefon zaufania w chwilach zwątpienia.

W długotrwałym procesie gubienia kilogramów, kiedy kalkulator BMI uparcie pokazuje stale ten sam wskaźnik często niezbędne jest poklepanie po ramieniu i odpowiednie zmotywowanie. Często wystarczy choćby sama rozmowa albo podsunięcie marchewki do pogryzienia, aby poczuć się lepiej i ponownie zobaczyć sens całego wysiłku.

Strażnicy wagi zakładają kluby, w których spotykają się właśnie po to, aby się wzajemnie wspierać.

Więcej o dietach na Mam Zdrowie.

Napisz odpowiedź